ROZWÓJ

O poczuciu spełnienia.

Spełnienie i rozwój to mój zasadniczy cel jeśli chodzi o realizację moich różnych ról życiowych. Wiem jedno – rozwijają mnie wszystkie życiowe doświadczenia, niezależnie od tego czy niosą ze sobą radość czy cierpienie.

spełniona

Nigdy nie sądziłam na przykład jak bardzo rozwinie mnie macierzyństwo – na wszystkich płaszczyznach. Począwszy od mojego stosunku do zdrowia i życia poprzez samorealizację, a skończywszy na sposobach zarabiania pieniędzy. Oczywiście nie obyło się to bez chwil zwątpienia i trudności. Wszystko to jednak przywiodło mnie do punktu, w którym jestem dziś. Najlepszym elementem tej układanki jest ciągły rozwój mnie jako rodzica. Kończy się jeden etap, a zaczyna drugi, wciąż potrzeba czegoś się uczyć, zmieniać podejście, szukać sposobów.

Bardzo cenię także wszystkie moje zawodowe aktywności, które wykonywałam, choć zdecydowanie nie każda z nich była tym, do czego aspiruję. Każde doświadczenie nauczyło mnie czegoś o mnie samej. Zrozumiałam także, że tym, co interesuje mnie najbardziej, jest wszechstronny rozwój.

A spełnienie? To oczywiste, że spełniona czuję się kiedy wszystko idzie po mojej myśli i osiągam swoje cele. Ale nie zawsze odczuwam satysfakcję z pełnienia wszystkich moich życiowych ról. Kiedyś myślałam, że to źle. Wygląda jednak na to, że tak już po prostu jest. Dziś bardziej spełniam się w pracy, a jutro może poczuję staysfakcję z bycia perfekcyjną panią domu, a pojutrze pojadę w świat i ucieszę serce podróżą. Dawanie sobie przestrzeni na różne uczucia, doświadczenia i przeżycia to dawanie sobie możliwości bycia spełnionym człowiekiem. Poczucie spełnienia nie ma jednego źródła. Zależy od wielu czynników i okoliczności także. Pocieszające jest to, że na wiele z tych czynników mamy wpływ – my sami.

Spełnienia Ci życzę,

Justyna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s