ROZWÓJ

Dylemat.

Dawno, dawno temu, w odległej krainie żył sobie Dylemat. Była to mała, niepozorna postać, której donośne mruczenie nie dawało spać mieszkańcom okolicznych wiosek. Raz za razem Dylemat niechcący wybudzał kogoś w nocy. Nie był zatem zbyt lubiany.

dylemat

Dylemat miał kilka cech charakterystycznych, ale przede wszystkim nigdy nie wiedział co ma zrobić w danej sytuacji: zostać czy odejsć, mieszkać tu czy się przeprowadzić, kim zostać, co dalej, w którą stronę? Dylemat rozsiewał wokół siebie aurę niepewności, a czasem nawet bezsilności.

Nie miał wielu przyjaciół, bo ludzie nie lubili spotykać się z nim twarzą w twarz. Dylemat zawsze wprowadzał jakiś element niepewności do ich życia. Aż pewnego dnia przypadkiem napotkał go mężczyzna, który przywędrował z odległej wioski. Rozważania Dylematu powodowały w nim nie tyle wstręt, co ciekawość. Mężczyzna rozważał różne kwestie z Dylematem. Wybudował swój dom obok Dylematu. Z czasem jednak także on dostrzegł jaki wpływ ma na jego życie Dylemat. Ilekroć chciał zrealizować jakiś plan rozstrząsał wszystko po trzykroć. Zastanawiał się czy na pewno, a może inaczej, a może nie dziś? Zmęczony tą sytuacją pewnego dnia postanowił po prostu coś zrobić – cokolwiek.

– Nawet jeśli mi się nie uda będę wiedział, czy to jest dla mnie, czy nie. – Pomyślał sobie i zaczął malować obraz.

Nie wychodził ze swojego domu przez kilka dni i działał. Kiedy ukończył dzieło szczęśliwy wybiegł podzielić się radosną nowiną z przyjacielem. Okazało się, że dom Dylematu został pusty. Na drzwiach wisiała kartka: „Drogi Sąsiedzie, zmusiłeś mnie do zmiany miejsca zamieszkania, bo zaprzyjaźniłeś się z moim największym wrogiem – Działaniem. Nienawidzimy się od stuleci. Działanie zawsze mnie niszczy, gdy pojawia się w pobliżu. Wybacz, że odszedłem bez pożegnania, ale nie wiedziałem co miałbym ci powiedzieć. Sam dokonałeś wyboru.

Od tamtej pory Dylemat wciąż wędruje po świecie, szukając ludzi, w których może znaleźć kompana do rozmyślań. Kiedy jednak pojawia się Działanie, ludzie natychmiast odwracają się od Dylematu. Działając bowiem tworzą najpiękniejsze historie swojego życia.

 

1 myśl w temacie “Dylemat.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s