ROZWÓJ

Gdy nadchodzi Nowe.

Wkraczamy w Nowy Rok z nadzieją, że będzie lepszy niż poprzedni. Ufamy Nowemu. Pokładamy w nim nadzieję, upatrujemy rozwiązania problemów lub zmian.

gdy nadchodzi nowe

Czym jest Nowe? Skąd pochodzi? Dzięki czemu istnieje?

Wydawać by się mogło, że to, co nas spotyka wydarza się „na zewnątrz”. Od pewnego czasu obserwuję jednak, że jest dokładnie odwrotnie. Wszystko, co dzieje się w moim życiu jest odzwierciedleniem tego, co wewnątrz mnie.

Mówi się, że jesteśmy tym, co o sobie myślimy. Dobrym tego przykładem są niespełnione marzenia. Pomysł na bloga pojawiał się w moim życiu nie raz. Jednak z wielu różnych powodów nie poszłam za głosem serca. Marzenie zostało pogrzebane przez brak wiary w powodzenie pomysłu, tudzież gremliny z tyłu głowy, skłaniające do buntu przeciwko temu, co intuicyjne. A plany zostania konsultantem ślubnym zostały stłumione przez tabun racjonalnych argumentów. Było w moim życiu jeszcze kilka innych pomysłów, które umarły w ten sposób. Nie doczekały się realizacji ze względu na brak mojej wewnętrznej gotowości bądź brak wiary w ich powodzenie.

To nie jest „wina” okoliczności zewnętrznych. Nowe nie pojawia się w życiu dopóki nie ma na nie miejsca. Nowe dobrze się czuje, kiedy jest wokół niego wolna przestrzeń, a serce czeka gotowe na powitanie go już od progu. Nowe nie lubi chaosu i bałaganu, ale najbardziej nie lubi Starego, które rozpycha się, nadyma, lub ciągnie za nami, nie zostawiając miejsca na nic innego.

Zaproszenie Nowego jest możliwe dopiero wtedy, gdy jest dla niego miejsce wewnątrz. Tym miejscem jest przestrzeń, gotowość, otwartość serca i umysłu. Nowe pochodzi z środka, jest początkiem każdej życiowej zmiany, istnieje dzięki odpowiednim warunkom, chęci współpracy, postanowieniu konsekwencji, ale przede wszystkim – dzięki działaniu. Bez działania nic się nie wydarzy.

Zapisane marzenia czy plany będą tylko blankietem wypełnionym literami, jeśli nie będą towarzyszyć im codzienne działania prowadzące do realizacji zamierzeń. Każda zmiana zaczyna się wewnątrz. Dopóki nie byłam tego świadoma wydawało mi się, że życie dzieje się samo – bez mojego udziału. Zdobywanie świadomości w jaki sposób dokonuje się zmiana pozwala mi rozwijać skrzydła.

„Zapisz w swoim sercu, że każdy dzień jest najlepszym dniem w roku. Zaufanie do siebie samego jest głównym sekretem powodzenia.” – Ralph Waldo Emerson

W Nowym Roku życzę Ci miejsca na zmiany, których pragniesz lub potrzebujesz!

Justyna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s